magyar   svenska   suomi   polski   deutsch   nederlands   english  

1. WSTĘP

Ten WebQuest jest dostępny również w języku fińskim, niemieckim, holenderskim, polskim, węgierskim oraz szwedzkim. Kliknij proszę na ikonę po prawej.

Jest to WebQuest dotyczący twojego telefonu komórkowego. Będziesz potrzebować 1,5 godziny, aby ukończyć to zadanie.
Trudno sobie wyobrazić świat bez urządzeń elektronicznych. Każdego dnia polegamy na technice informacyjnej (IT). Faktem jest, że IT poprawiło jakość naszego życia na wiele różnych sposobów. Jednak, przyczyniło się również do powstania wielu nowych problemów na całym świecie.

Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się okolicznościom, jakie towarzyszą wytwarzaniu produktów. Konsumenci zaczęli zadawać krytyczne pytania o pracę dzieci oraz ochronę środowiska. Być może słyszałeś/słyszałaś o wyzyskiwaniu dzieci w azjatyckich zakładach produkcyjnych, o ludziach w Azji, którzy bez żadnej ochrony pracują z trującymi chemikaliami do wybielania jeansów lub o tych, którzy wyrabiają nadgodziny za bardzo niskie wynagrodzenie. Ale czy kiedykolwiek połączyłeś te warunki ze swoim telefonem komórkowym?

Czy masz jakiekolwiek pojęcie skąd pochodzi Twój telefon komórkowy, komputer lub odtwarzać MP3? Jeśli jesteś świadomym konsumentem to nadszedł czas, abyś przyjrzał się uważnie całemu łańcuchowi produkcyjnemu na rynku telefonów komórkowych. W jaki sposób są produkowane i gdzie ma to miejsce? Świadomi konsumenci zadają krytyczne pytania sobie, swoim znajomym i rodzinom, ale także firmom i swoim politykom!

 

następna strona >

 

 

europese commissie
Niniejszy dokument powstał dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej. Autorem treści zamieszczonych w tym dokumencie jest SOMO i w żadnym wypadku nie odzwierciedlają one stanowiska Unii Europejskiej.